Rada Powiatu Wieluńskiego już bez Zbigniewa Kaczki, który zrzekł się mandatu. Wybrano składy i szefów komisji [ZDJĘCIA]

Zbigniew Kaczka zrezygnował z mandatu radnego powiatowego, który uzyskał z ramienia Wspólnoty Ziemi Wieluńskiej. Na drugiej sesji wybrano składy i przewodniczących komisji. Część funkcyjnych stanowisk przypadła radnym PSL

Komisarz Wyborczy w Sieradzu wygasił mandat radnego powiatu wieluńskiego Zbigniewa Kaczki. Postanowienie zostało wydane 28 listopada w wyniku pisemnej rezygnacji radnego Kaczki. Poinformował o tym przewodniczący rady Krzysztof Owczarek na sesji, która odbyła się w piątek, 7 grudnia.

- Oczekujemy na pismo komisarza z informacją, kto wchodzi do rady w miejsce pana Zbigniewa Kaczki. Mam nadzieję, że zaprzysiężenie nowego radnego odbędzie się na najbliższej sesji – powiedział przewodniczący Owczarek.

Zbigniew Kaczka wszedł do rady z ramienia Wspólnoty Ziemi Wieluńskiej, która zdecydowała się zawiązać koalicję z PiS. Tym samym od władzy został odsunięty PSL, który rządził powiatem wieluńskim od momentu jego utworzenia w 1999 r.

Podczas piątkowej sesji wybrano składy i przewodniczących komisji. Funkcyjnymi stanowiskami koalicja podzieliła się z PSL.

Komisja rewizyjna

Przewodniczący - Andrzej Jażdżyk (PiS)

Wiceprzewodniczący – Grażyna Ryczyńska (PSL)

Komisja skarg, wniosków i petycji

Przewodniczący - Waldemar Borczyk (PiS)

Wiceprzewodniczący – Józef Kowal (PSL)

Komisja budżetu, zdrowia i gospodarki

Przewodniczący – Andrzej Łebek (Wspólnota)

Wiceprzewodniczący - Sebastian Jasiński (PiS)

Komisja edukacji i bezpieczeństwa

Przewodniczący - Robert Grabowski (Forum Samorządowe)

Wiceprzewodniczący - Grzegorz Mielczarek (PSL)

Zbyszek Rybczyński

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

09.12.2018, 17:06

To dobrze, że Kaczka był za PiS-em.

09.12.2018, 08:05

Moze doczekam czasu kiedy Polacy ubiora zielone kamizelki Pognaja złodziej nierobow Ktorzy uczciwych obywateli zniewolili Banda nierobow Ludzie otworzcie oczy

08.12.2018, 23:53

Nie jest tajemnicą ze w WZW 3 głosowało za koalicją z PISem 3 za PSl. Kaczka był za Pisem. Czyli jeśli z WZW będzie radny za PSL to powrót do starej koalicji

08.12.2018, 20:50

Kto będzie radnym na miejsce pana Kaczki?

08.12.2018, 20:49

do Gościa
Ja WZW ma prać układy poprzedników jak sama w nich brał udział ?

08.12.2018, 19:16

Myślicie ze radnych obchodzi wieluński szpital ? co ich to obchodzi , bycie radnym daje zarobić 100 tysięcy dodatkowo , tutaj się kogoś z rodziny do UM wepchnie do pracy do urzędu skarbowego, tutaj do komunalnej , tutaj się koledze pomoże przetarg wygrać, i tak się pasą za nasze pieniądze , były wybory ludzie mogli coś zmienić , ale głupi elektorat zagłosował i tak po swojemu , i co teraz będziecie 5 lat ujadać na tym forum ? To nic wam nie da mieliście szanse zagłosować na młodych ludzi , wybraliście Pana Owczarka prezesa komunalnej z pensją 14 200zł brutto plus dodatki (wczasy pod gruszą i inne takie) , wybraliście Pana Radowskiego , "kierownika komunalnej" , pana Radnego Psuje , który przez 5 lat tak walczył o ścieżki rowerowe w Wieluniu , że aż powiesili jedną kamerę na bloku by obserwowała mur sióstr Bernardynek hehe , Pana Wojtunika gdzie ja na początku myślałem , że on nie jest radnym tylko sekretarzem pana Majchra , aż się pózniej zdziwiłem, bycie radnym to jest super sprawa , wystarczy porozsiadać się w komisjach a kasa sama wpada na konto. Ja wam powiadam , od 8 dni mieszkam w Sieradzu i powiem wam , że uwolniłem się od tego miasta i myślę , że będę dłużej żył i chociaż nie będę okradany i utrzymywał będę ludzi którzy mają mnie i jak i reszte w nosie. Pozdrawiam.

08.12.2018, 17:40

W szpital tonie w dlugach Pewnie juz 40mil A radni powiatowi zarabiaja ogromne pieniadze Tak naprawde gdyby przyszlo pracowac spolecznie ciekawe czy tylu bylo by kandytatow na radnych

08.12.2018, 17:23

Czego się boicie, że może te utarte układy, układziki nowa władza wam rozbije.Wreszcie trzeba to dokładnie przewietrzyć!!!

08.12.2018, 17:12

Andrzej Stępień to jest świetny człowiek skuteczny starosta oby od 2019 poseł naszego okręgu !!!

08.12.2018, 12:29

Radni z WZW łazili po domach i skamleli o głos teraz niech idą do łazienki i popatrzą sobie w lustro każdy z nich psioczył na PIS

08.12.2018, 09:03

Dam prosty przyklad , jedyny sukces za ktory zaplacilismy mu prawie 100 tysiecy zlotuch to kamra na mur siostr , tak on walczy za sciezkami rowerowymi za jego diete i innych co nic nie robia ile by bylo km sciezek rowerowych

08.12.2018, 08:47

Prosta matematyka 1 600 x12 x 5 to wyjdzie 96 000 tysiecy zlotych z naszych pieniedzy i co np taki psuja zrobil by takie pieniadze dostac? Co zrobil wojtunik? Co zrobi owczarek ?? Owczarek z radowskim maja etat w komunalce , owczarek ile zarabia? 14 000 tysiecy miesiecznie?

08.12.2018, 08:42

16000diety za darmo a np taki owczarek i radowski ciagna etat w komunalce jeden ma 14000 miesiecznie drugi mniej

07.12.2018, 23:03

Ile lat jest radnym Lebek I co zrobil dla powiatu Ile kady dostal jako radny Bsnda nierobow

07.12.2018, 23:01

Borczyk alkoholik Pod remiza lexal ns trawie pijaczek

07.12.2018, 22:59

Szpital w dlugach tonie Drogi powiatowe szkoda gadac Kazdy widzi Za co nieroba placa Gdyby nie bylo powiatow byly by drogi

07.12.2018, 22:57

Powiat do likwidacji Radni bezradni Bogaty kraj Polska Nieroby maja diete wysokosci 1600zl Pytam sie za co?

07.12.2018, 22:43

a kto dostarcza teraz karetki do szpitala ?

07.12.2018, 22:43

ale o co chodzi bo ktoś pisał ze Dziuba stał pod kościołem i coś na Łuczaka mówił kiedy ten wychodził?

07.12.2018, 22:34

Do Sylvia Uroczystość rodzinna to np ślub syna

07.12.2018, 22:23

Waldemar Borczyk - W 2006 został skazany przez łódzki sąd rejonowy na karę 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na trzyletni okres próby i grzywnę za napaść na policjanta i zniesławienie sędziego. W czerwcu 2011 Sąd Rejonowy w Tomaszowie Mazowieckim skazał go na karę 1 roku i 3 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby 3 lat za oszustwa popełnione przy zbieraniu funduszy wyborczych w 2002... WIELUNSKI PiS- banda oszustów!

07.12.2018, 21:56

Ludzie z PiS chyba tak bardzo obłowili się przy korycie, że nie odczuwają wzrostu cen. A wiecie co jest najgorsze? Będzie jeszcze drożej!!! W przyszłego roku w górę idzie cena paliwa (a co za tym idzie wzrośnie cena transportu, a później produktów) oraz szykuje się drastyczna podwyżka cen za prąd i znów wszystko zdrożeje!!!

07.12.2018, 20:33

Czyzby bylo radny majcher ?

07.12.2018, 20:25

WZW ta koalicja z pis to się wam czkawką odbije no ale czego się nie robi dla stanowisk WZW = PIS