(© Zbyszek Rybczyński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Rada Powiatu Wieluńskiego nie będzie wnioskować do Najwyżej Izby Kontroli o prześwietlenie projektu wzmocnienia roli szlaku bursztynowego

Uchwała dotycząca wystąpienia do NIK o przeprowadzenie kontroli w zakresie prawidłowości realizacji projektu, którego wartość przekroczyła 50 mln zł, była głosowana na dzisiejszej sesji na wniosek komisji rewizyjnej. Za takim rozwiązaniem opowiedziało się 6 radnych, 9 było przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu. Głosowanie poprzedziła długa dyskusja. Zwolennicy dodatkowej kontroli przekonywali, że zewnętrzna instytucja powinna wyjaśnić wątpliwości związane z projektem. Inni argumentowali m.in., że Rada Powiatu nie ma kompetencji występować do NIK, a sprawa zwrotu części dotacji powinna się toczyć ścieżką standardowych procedur. Powiat może odwołać się do sądu, do czego zapewne dojdzie. Więcej na ten temat w jednym z najbliższych wydań "Dziennika Łódzkiego"

Zobacz też: Projekt szlaku bursztynowego prześwietli NIK? Chce tego komisja rewizyjna

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Gość (gość)

Cofniemy się pare lat wstecz.
Franciszek W - chłopie trochę przyzwoitości ,już zapomniałeś ? bo my nie. Panie były dyr WIELUNSKIEGO Szpitala - jakaś amnezja czy co ? A tak wogóle to macie wątpliwości to prosze podpisać się pod informacja o podejrzeniu popełnienia czynu zabronionego i kwita a nie robić zadymę .

Rysiek S. (gość)

Pamiętajcie - " działalność samorządu jest jawna " a w Starostwie nie wszystko jest jawne i przejrzyste. Podpowiem nie nie trzeba podejmować uchwały o powiadamianiu NIK. Można zawiadomić prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przy realizacji projektu.

prokurator (gość)

To chyba małe nadużycie. Artykuł jest o ewentualnych przekrętach, ale to nie powód żeby dawać zdjęcie z Franciszkiem Widerą w roli głównej. Nie było lepszego zdjęcia pasującego do tematu "przekręty"? ;-)

Bursztyn (gość)

Nawet gdyby 10% zainwestowanych kwot było xle wydatkowane to summa sumarum i tak się opłaciło.
A to czy kasa jest czy nie jest do zwrotu to niejednokrotnie tylko kwestia urzędniczej interpretacji.
Im bardziej skomplikowane prawo ty wieksze prawdopoodobieństwo popełnienia błędów.
I to jest głupie, że sami, jako biorca środków unijnych, tworzymy sztuczne utrudnienia w dostępie do tych środków.