Klub seniora powstanie w dawnej siedzibie przedszkola przy ul Klub seniora powstanie w dawnej siedzibie przedszkola przy ul

Klub seniora powstanie w dawnej siedzibie przedszkola przy ul. Sienkiewicza (© archiwum)

Dziewięć nowych placówek, w których będą mogły spędzać czas osoby starsze, ma w tym roku powstać w województwie łódzkim w ramach resortowego programu Senior +. Wsród dotowanych samorzadów jest Pajęczno. Celem jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa seniorów w życiu społecznym.

Klub seniora powstanie w budynku przy ul. Sienkiewicza, zwolnionym przez przedszkole nr 1, które zostało przeniesione do gmachu wygaszanego gimnazjum. Na urządzenie nowej placówki Urząd Gminy i Miasta Pajęczno wystarał się o 150 tys. zł z ministerialnego programu Senior +. To maksymalne możliwe wsparcie na tego rodzaju placówkę. - Klub seniora ma zacząć funkcjonować od 1 stycznia 2019 r. - zapowiada burmistrz Pajęczna Dariusz Tokarski.

Kluby zapewniają osobom starszym miejsce spotkań, a także możliwość samodzielnej organizacji swojego czasu oraz wzajemnej samopomocy. To jeden z dwóch rodzajów placówek dla seniorów - obok domów dziennego pobytu - na które państwo daje pieniądze samorządom. W tym roku na realizację programu Senior+ rząd zaplanował rekordową kwotę 80 mln złotych. W pierwszym naborze udzielono wsparcia na utworzenie na terenie kraju 214 domów i klubów. W województwie łódzkim, oprócz Pajęczna, powstanie osiem nowych placówek. Ponadto przyznano dofinansowania na zapewnienie funkcjonowania 224 już istniejących placówek.

Ale to jeszcze nie koniec. Na początku marca ministerstwo ogłosiło dodatkowy nabór wniosków. Do rozdysponowania jest jeszcze ponad 25 mln zł. Samorządy wszystkich szczebli mogą składać oferty w urzędzie wojewódzkim do 20 marca.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!