Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ostrówek czeka na inwestora. Zakład docelowo ma zatrudnić ponad 150 osób

Zbyszek Rybczyński
- Właściciel firmy deklarował, że zakład powstanie jeszcze w tym roku - mówi wójt gminy Ostrówek Ryszard Turek
- Właściciel firmy deklarował, że zakład powstanie jeszcze w tym roku - mówi wójt gminy Ostrówek Ryszard Turek Zbyszek Rybczyński
Być może jeszcze w tym roku na terenie gminy Ostrówek powstanie zakład produkcyjny, który docelowo miałby zatrudnić ponad 150 osób

Fabryka ma powstać w rejonie dawnego tartaku. Inwestować w Ostrówku (Dobroszynach) zamierza Zakład Mechaniczny Progress z Nowej Wsi Książęcej w powiecie kępińskim. Wkrótce gmina wyda decyzję określającą warunki zabudowy. Otworzy to inwestorowi drogę do uzyskania pozwolenia na budowę.

- Właściciel firmy deklarował, że zakład powstanie jeszcze w tym roku - mówi wójt Ostrówka Ryszard Turek. - To dosyć duża firma. Koło Bralina zatrudnia około 200 osób. Kooperują z Norwegami.

Działająca od ponad 20 lat firma Progress ma szerokie spektrum działalności. W macierzystym zakładzie produkuje m.in. urządzenia dla przemysłu ogrodniczego, lekkie konstrukcje stalowe (np. przenośne hale). Z informacji, które przekazał szef przedsiębiorstwa władzom Ostrówka wynika, że w nowym zakładzie praca ma się odbywać na trzy zmiany.

- Zapowiedzieli, że będą tutaj produkować części ładowaczy zawieszanych do ciągników - mówi wójt Turek.

Wielkość przyszłej fabryki to 3800 metrów kwadratowych. Docelowo miałoby tam znaleźć zatrudnienie nawet 150 pracowników fizycznych i 15 biurowych. Takie informacje znalazły się we wniosku o decyzję środowiskową, której ostatecznie gmina nie wydawała, bowiem zakład uznano za nieszkodliwy dla otoczenia.

- Oczywiście nie wszyscy zatrudnieni będą z gminy Ostrówek, ale będę rozmawiał z szefem zakładu, żeby w pierwszej kolejności przyjmował osoby z odpowiednimi kwalifikacjami od nas - deklaruje gospodarz gminy.

Inwestorowi przedstawiono trzy lokalizacje. Działka w Dobroszynach najbardziej mu odpowiadała. W studium przestrzennym gminy jest przeznaczona pod działalność produkcyjno-usługową. Dodajmy, że aktualnie trwają prace dotyczące zmiany studium. Na wniosek bełchatowskiej kopalni zostanie w nim ujęta odkrywka “Złoczew”. Uchwała w tej sprawie ma zostać przyjęta już we wrześniu.

od 12 lat
Wideo

echodnia Ksiądz Łukasz Zygmunt o Triduum Paschalnym

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto