W hali sportowej w Osjakowie zostały rozegrane finały Mistrzostw Powiatu Wieluńskiego w tenisie stołowym szkół podstawowych dziewcząt i chłopców w ramach „IMS 2013/2014”.

Organizatorem zawodów byli:
Szkoła Podstawowa w Osjakowie – Elżbieta Kita
Szkolny Związek Sportowy w Wieluniu
Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieluniu

Uroczystego otwarcia dokonała w-ce dyrektor Szkoły Podstawowej w Osjakowie Irena Ciania. Sędzią głównym zawodów była nauczycielka wychowania fizycznego w Osjakowie Elżbieta Kita.

Po wcześniejszych eliminacjach gminnych i międzygminnych do zawodów finałowych awansowały po cztery najlepsze drużyny: w kategorii dziewcząt - Mierzyce, Skomlin, Popowice i Biała, a wśród chłopców - Mierzyce, Ożarów, Biała i Popowice.

Drużyny rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcami zawodów okazali się chłopcy z Ożarowa, którzy o drugie miejsce pokonali chłopców z Mierzyc 3 : 2.

Mistrzyniami w kategorii dziewcząt zostały podobnie jak w ubiegłym roku dziewczynki z Popowic wygrywając 3 : 1 z dziewczynkami z Mierzyc. Po dwie najlepsze drużyny awansowały do zawodów rejonowych, które zostaną rozegrane w Łasku i Buczku.

Medale, dyplomy i statuetki najlepszym drużynom wręczyła Pani Irena Ciania.

Reprezentacja SP w Ożarowie: Kramarczyk Jakub,  Politański Kajetan,  Chojka  Jakub. Opiekun zespołu był Krzysztof Trzewik.
Reprezentacja SP w Popowicach: Pochrzęst Karolin i Siwik Katarzyna. Opiekunem zespołu była Ewa Kolman.MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE STOŁOWYM - CHŁOPCY

Wyniki:
1. Ożarów
2. Mierzyce
3. Biała
4. Popowiceszkoła
Mierzyce
Popowice
Biała
Ożarów
punkty
miejsce
Mierzyce
X
3 : 2
3 : 1
2 : 3
4
II
Popowice
2 :3
X
2 : 3
0 : 3
0
IV
Biała
1 : 3
3 : 2
X
0 : 3
2
III
Ożarów
3 : 2
3 : 0
3 : 0
X
6
I


MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE STOŁOWYM - DZIEWCZĘTA

Wyniki:
1. Popowice
2. Mierzyce
3. Biała
4. Skomlinszkoła
Skomlin
Popowice
Mierzyce
Biała
punkty
miejsce
Skomlin
X
1 : 3
0 : 3
1 : 3
0
IV
Popowice
3 :1
X
3 : 1
3 : 1
6
I
Mierzyce
3 : 0
1 : 3
X
3 : 2
4
II
Biała
3 : 1
1 : 3
2 : 3
X
2
III


Tekst i foto: Michał Janik,KOORDYNATOR SZS Z RAMIENIA MOS

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!