Stowarzyszenie „Na co dzień i od święta” z Łodzi przeprowadziło w Szkole Podstawowej w Rudzie atrakcyjne zajęcia dla dzieci w ramach projektu „Eko re-akcje”, którego celem głównym jest zwiększenie poziomu edukacji ekologicznej wśród młodych mieszkańców miejscowości: Ruda, Aleksandrów Łódzki, Dzierżązna, Kobiele Wielkie oraz Zapolice.

- „Eko re-akcje” to projekt kreujący ideę rozwijania kreatywności w zakresie ekologii przy jednoczesnym zdobywaniu umiejętności i wiedzy teoretycznej wśród dzieci i młodzieży. Tematem przewodnim projektu jest zachowanie zasobów przyrodniczych wiejskich obszarów województwa łódzkiego, poprzez zwiększenie poziomu edukacji ekologicznej u dzieci i młodzieży oraz zmotywowanie ich do selektywnej zbiórki odpadów, a także kreatywnego podejścia do recyclingu - mówi Izabela Nowak, dyrektor SP w Rudzie.


Dla organizatorów niezmiernie ważne było pokazanie dzieciom i młodzieży zagadnień związanych z artystycznym przetwarzaniem istniejących już przedmiotów poprzez warsztaty designu ekologicznego i redesingnu czyli wzornictwa bazującego na zużytych przedmiotach.

W zajęciach w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Rudzie wzięli udział uczniowie klas IV – VI. Dzieci z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w ciekawych prelekcjach, ilustrowanych pokazem slajdów oraz interaktywnych zabawach twórczych, konkursach i happeningu. Efekty działań twórczych uczniów można było podziwiać na wystawie podsumowującej w/w zajęcia.

- Rezultatem realizowanego zadania było zwiększenie poziomu edukacji ekologicznej uczestników, a zatem pozytywne kształtowanie ich świadomości ekologicznej , co powinno wpłynąć na zmniejszenie skali pojawiania się dzikich wysypisk na terenie objętym projektem oraz właściwe segregowanie odpadów. Wszystkie dzieci uzyskały certyfikaty młodego ekologa oraz drobne gadżety- kredki, plakietki. Zajęcia trwały ok 7 godzin z przerwą na obiad, który został przewidziany projektem - dodaje Izabela Nowak.

Projekt Eko re-akcje”oparty jest na partnerstwie publiczno-społecznym Stowarzyszenia z Łódzkim Domem Kultury. Zadanie jest współfinansowane ze środków Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!