Dziś odbywa się sesja Rady Miejskiej Wielunia. Obrady rozpoczęły się od wręczenia nominacji dyrektorom szkół oraz uhonorowania uczniów i sportowca, którzy osiągnęli sukcesy na arenie ogólnopolskiej

Nominację na dyrektora Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 na osiedlu Wyszyńskiego odebrała Małgorzata Jachowicz-Wróblewska. Z kolei dyrektorem MSZ nr 3 (ul. Traugutta) został Zbigniew Gajda. Oboje będą pełnić swoje funkcje do 30 czerwca 2022 r.

Przypomnijmy, że lutym br. wieluńskie szkoły podstawowe i gimnazja zostały połączone w miejskie zespoły szkół. Jednak tylko w przypadku zespołu nr 1 udało się rozstrzygnąć konkurs na dyrektora (została nim Małgorzata Żuchowska). W tej sytuacji burmistrz Paweł Okrasa powierzył obowiązki dyrektorskie zespołu nr 2 Małgorzacie Jachowicz-Wróblewskiej, zaś zespołu nr 3 - Zbigniewowi Gajdzie. Ale tylko do czerwca, dlatego ponownie zostały rozpisane konkursy na stanowiska dyrektorów. Jachowicz-Wróblewska i Gajda nie mieli w nich konkurentów i w efekcie zostali pełnoprawnymi dyrektorami.

Na sesji uhonorowano również uczniów i sportowca, którzy osiągnęli sukcesy na arenie krajowej. Oto ich sylwetki:

Wiktoria Pichlińska, laureatka konkursów plastycznych

Reprezentowała Gminę Wieluń oraz Miejski Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu podczas XIX Międzynarodowego Konkursu plastycznego „Ludzie ludziom zgotowali ten los”, zorganizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu oraz Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 w Tychach. Zdobyła również II miejsce  w Ogólnopolskim konkursie plastycznym „ziemia pod innym Słońcem”. Organizatorem Konkursu było Muzeum Okręgowe w Sieradzu we współpracy z Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie.

Łukasz Kopera
, uczeń Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu

Laureat ogólnopolskiego konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Wykazał się wiedzą historyczną z okresu historycznego obejmującego lata 1768–1864, od konfederacji barskiej do powstania styczniowego.

Dominik Brzeziński, Karateka Pszczółki Wieluń

Mistrz Polski w fuku-go, czyli dwuboju. Zdobył złoty medal w kategorii juniorów podczas mistrzostw w Zamościu. To znakomity wynik i świetny prognostyk przed tegorocznymi Mistrzostwami Europy.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!