- No bo wam zrobię tresurę. Nie rozumiecie tego, co do was mówię? Nie rozumiesz tego jeden z drugim? - woła na lekcji nauczyciel z Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie, po czym uderza jednego z uczniów w twarz. - Nie rozumiesz tego? Jak ci (niezrozumiałe) zrobię, to kurwa spadniesz - ciągnie dalej nauczyciel. Jego szokujące zachowanie nagrali inni uczniowie, potem trafił do sieci.

Do incydentu doszło we wtorek, 11 września w Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie. Dzień później dowiedział się o tym starosta. - Natychmiast zawiesiłem w czynnościach nauczyciela - powiedział Jarosław Dudkowiak. - Poprosiłem też panią dyrektor o powiadomienie o wszystkim kuratora oświaty i rozpoczęcie procedury wyjaśniającej zajście. Pani dyrektor złożyła także zawiadomienie w prokuraturze, ponieważ zajście dotyczy nieletniego, ucznia z pierwszej klasy.

Starosta dodał też, że okoliczności tego incydentu są wyjaśniane, łącznie z tym, czy była to prowokacja uczniów.
- Gdyby nawet tak było, to nic nie usprawiedliwia zachowania tego nauczyciela - dodaje starosta.

Nauczyciel, który został nagrany, to 68-letni Jan R. szanowany i ceniony pedagog z blisko 40-letnim stażem. W ZSSiB uczy przedmiotów zawodowych.
Choć zachowanie nauczyciela jest naganne, to wśród uczniów ma on więcej obrońców niż krytyków.
- Ten chłopak ciągle go prowokował i bardzo brzydko się do niego odnosił - mówi jeden z nastolatków. - Trudno coś takiego wytrzymać.

Jak ustaliliśmy, wybuchowy nauczyciel to działacz Prawa i Sprawiedliwości z Głogowa, szef miejscowego klubu Gazety Polskiej. Przed kilkoma dniami do Rady Miejskiej w Głogowie trafił wniosek PiS o nadanie mu tytułu honorowego obywatela miasta. Miał go otrzymać w listopadzie.


Czytaj także

Komentarze (40)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

W4 (gość)

Kolego nauczycielu, musieli cię i to nie pierwszy raz doprowadzić do szału. Jestem z tobą. P.S. Kiedyś jak się dało łobuzowi w klasie w twarz, to tylko położył taki uszy po sobie, żeby się ojciec tylko nie dowiedział, bo w domu to pas byłby w robocie. I nikt jakoś nie umarł, młodzież wychodzila na ludzi.

Rebus (gość) (Ryh)

A Ty chciałbyś być traktowany przez uczniów, czy podwładnych w pracy jak wróg, którego trzeba zgnoić, a kto zrobi to lepiej i szybciej, to jest gość? O czym Ty piszesz człowieku. Nikt nie popiera bicia jako sposobu na życie, ale jako formę obrony przed uważającym się za "bógwico" gówniarzem, to już rozumiemy.

Rodzic (gość)

W szkołach powinien byc całkowity zakaz krzystania z telefonów, w klasach powinien byc zalozony monitoring wtedy byłby rzeczywisty obraz tego co się rzeczywiście dzieje nie tylko kawałek filmiku

Ryh (gość)

Albo komentuja tu w wiekszosci nauczyciele broniacy swojego kolegi,albo ludzie popierajacy przemoc w szkole.Czy wy jestescie normalni?Macie dzieci,chcielibyscie zeby ktos je bil?Jak czytam te komentarze to widze ze swiat zmierza do samozaglady,bo ludzie zamiast sie rozwijac ciagle sa na poziomie jaskiniowca z maczuga w reku.Wstyd

Romek (gość)

Dziennikarz, który to napisał powinien być pociągnięty do odpowiedzialności zawodowej, za dyskryminację. Przemocy nie pochwalam, ale łączenie tego z preferencjami politycznymi jest dziennikarskim skurwysyństwem.

nauczyciel (gość)

"Barbarzyństwo jakim się pan wykazał jest biegunowo odległe od bycia człowiekiem. Doprowadził pan tego ucznia do upodlenia. Wie pan, że nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów które mogłyby, dostatecznie obelżywie określić pańskie zachowanie. Pan się nie kwalifikuje nawet do sądu dla ludożerców -buszmenie. W moich oczach jest Pan nędznym gadem omyłkowo tylko nazywanym nauczycielem."

Jacek32 (gość)

Jak nie chca uczniowie sie uczyc to niech sie nie ucza wpisuje sie 1 rozmowa z rodzicem czy uwaga najwyzej nie przejdzie do nastepnej klasy.Ale widac nauczyciel troche slaby psychicznie jak na pedagoga.Jak sie ma za katolika to raczej katolicy tak nie postepuja.Zalatwianie sprawy sila to i tak nic nie da a tylko sobie zaszkodzil.

K>O. (gość)

Nikt z nas nauczycieli głośno tego nie powie, albo prawie nikt. Ale jednoczymy się z naszym kolegą z Głogowa. Potrzeba rozwiązań systemowych w oświacie, bo wiadomo, że z takim bydłem musimy się użerać. To temat rzeka. Jedynie nauczyciele z dobrych liceów nie mają takich problemów, bo tam obcują z młodzieżą na jakimś poziomie, która z reguły wie, czego chce od życia. W większości prywatnych szkół przestrzegane są jeszcze jakieś zasady, ale tam rodzice wiedzą, że sprawy postawione są jasno.

Matka (gość)

Jeszcze trzeba było gnojowi z banieczki, z banieczki i kujawiaczka, kujawiaczka, to by się nauczył szacunku.

GRYF 14 (gość)

Czlowie z Pisu niby taka wierzaca Partia Katolicka a uderza drugiego czlowieka pieknie.Ucza zeby zyc wedlug sakramentow a co robia.Po drugie uczen powinnien dostac uwage i wezwanie rodzicow do szkoly a nie zeby zostal uderzony.Widac slaby z niego pedagog jak potrafili go sprowokowac.Zawiadomienie na policje bo wynika z tego ze jak by uczen tak zrobil to byla by afera straszna a ze nauczyciel to nic mu nie zrobia co na emeryture go wysla i tak juz jest w tym wieku.Zachowanie nauczyciela z lat 70-90 gdzie wszystko bylo im wolno.

Oleg (gość)

Oko za oko...,rozumiem wiele,ale nauczyciele nie sa od bicia.Jakby mnie uderzyl to wyslalbym go na rente,oczywiscie w obronie wlasnej.Do psychiatry powinni go wyslac.