Z książki Mariusza Z. Jędrzejki i Zbigniewa Staśczaka dowiemy się m. in., jak działają dopalacze i narkotyki, jak wpływają one na naszą świadomość, jakie mechanizmy prowadzą do uzależnienia i jak chronić przed tym nasze dzieci.

[patronat NaM]

Problem narkotyków i nowych substancji uzależniających (dopalaczy) staje się coraz poważniejszym wyzwaniem społecznym, medycznym, ekonomicznym i prawnym. Według najnowszych badań nowe narkotyki mogą stanowić już 10 procent rynku substancji odurzających, a ich odbiorcami są szczególnie ludzie młodzi.

Nowe narkotyki są najsilniejszymi substancjami odurzającymi dostępnymi w historii – niektóre z nich mogą doprowadzić do śmiertelnego zatrucia lub głębokich uszkodzeń ośrodkowego układu nerwowego.
W poradniku „Narkotyki i dopalacze. Co powinni wiedzieć rodzice?” znajdziemy informacje o tym, jak działają te niebezpieczne substancje, jak wpływają na naszą świadomość i jak chronić przed nimi swoje dzieci. Autorzy podpowiadają również, jak rozpoznać, czy np. nasz syn lub córka brali narkotyki oraz wyjaśniają, czy testy narkotykowe są miarodajne.

– Pracę tę wyróżnia - od innych publikacji na temat narkotyków - umiejętne wszczepienie naukowych kwestii w popularny charakter książki, wyjątkowość układu i wizualizacja treści, klarowność i jasność językowa, liczne przykłady praktycznego zastosowania proponowanych rozwiązań oraz profesjonalizm (naukowy i praktyczny) autorów – ocenia prof. Irena Motow. – To książka, którą powinni przeczytać rodzice wszystkich nastolatków.

Z kolei prof. Urszula Dudziak dodaje: – Oddawana do rąk czytelników książka porusza aktualne i bardzo ważne problemy, uczy, wyjaśnia, obala mity, mobilizuje do działania. Jej podstawą jest uznanie wartości, jaką stanowi każdy człowiek, docenienie jego godności, poszanowanie życia i troska o zdrowie. Współczesnej nonszalancji, obojętności, lekceważenia zagrożenia, a także czerpania zysków ze sprzedaży substancji szkodliwych nie wolno pomijać milczeniem.


Zobaczcie też: "Klawa Księgarnia" na Pradze. Nigdzie indziej nie znajdziecie tylu pozycji o Warszawie!


Książki

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Niewiadów kolonia (gość)

Jak dzwoni się na policję i mówi się że ten człowiek handluje takimi substancjami a oni nic z tego nie robią to co my możemy zrobić?

re (gość)

rodzice powinni wiedzieć że papierosy i alkohol to najwieksze narkotyki, i że to od tego "się zaczyna".