Mistrzostwa powiatu wieluńskiego w biegach przełajowych[ZDJĘCIA, WYNIKI]

Poznaliśmy mistrzów powiatu wieluńskiego szkół ponadgimnazjalnych w indywidualnych biegach przełajowych. W kategorii dziewczęta wygrała drużyna z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu, a w kategorii chłopcy drużyna z Zespołu Szkół nr 2 w Wieluniu. Indywidualnie najlepsi byli: Kinga Bernaś z II LO i Damian Skupiński

Zawody odbyły się w na obiektach WOSiR-u w okolicy stadionu w „lasku”. Dziewczęta miały do pokonania dystans 1000m. a chłopcy 1500m.

Wśród dziewcząt wygrała Kinga Bernaś z II Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu przed Beatą Kurpet z ZS 1 i Agnieszką Marciniak również z II LO (88 uczestniczek) .

Wśród chłopców poza zasięgiem rywali byli reprezentanci Zespołu Szkół nr 2 w Wieluniu. Po raz pierwszy w historii Licealiady zajęli 3 pierwsze miejsca. Wygrał Damian Skupiński przed Szymonem Modrzejewskim i Jakubem Płóciennikiem (95 uczestników ).

Pierwszych pięć dziewcząt i 5 chłopców będą reprezentować powiat wieluński na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych - 27.09.2018r. w Uniejowie , które będą jednocześnie sportową inauguracją roku szkolnego 2018/19.