Aż 127 kobiet znajduje się na liście osób poszukiwanych przez policję za to, że nie płacą alimentów na swoje dzieci. Niektóre pojawiły się na niej zaledwie kilka tygodni lub miesięcy temu, inne są na niej obecne od lat.

Kobiety w Polsce stanowią średnio 5 procent rodziców, którzy nie płacą alimentów na swoje dzieci. Zgodnie z powszechnymi wyobrażeniami alimenciarz to mężczyzna, który nie dość, że nie płaci na utrzymanie dziecka, to jeszcze od lat się z nim nie kontaktuje.

Tymczasem w województwie łódzkim i w Polsce nie brakuje niesolidnych matek, które także opuściły swoje dzieci i o nich zapomniały. Ich bliscy byli tak zdesperowani, że zdecydowali się poprosić policję o pomoc w ich znalezieniu. Mają nadzieję, że publikacje wizerunku i danych osobowych tych matek przyniosą skutek.Niektóre z tych kobiet są poszukiwane nie tylko za to, że nie płacą alimentów na swoje dzieci, ale także za inne przestępstwa. Problem mam, które nie dbają o swoje potomstwo występuje w różnych częściach kraju, zarówno w dużych jak i w małych miastach.

Osoby, które nie płacą alimentów na dzieci muszą mieć świadomość, że już po trzech miesiącach może się nimi zainteresować policja lub prokuratura. Wystarczy bowiem nie płacić alimentów przez kwartał, by taką osobę można było zgłosić organom ścigania. Taki rodzic ma miesiąc od pierwszego przesłuchania w tej sprawie, by oddać dług. Jeśli tego nie zrobi, to może trafić do więzienia na rok lub dwa lata. Na dwa lata jeśli jego dziecko nie ma zaspokojonych podstawowych potrzeb właśnie dlatego, że nie płaci on alimentów.

Życie i styl

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brunetka (gość) (ppp)

No właśnie,jeden taki w Piotrkowie były kierownik oddziału kurierskiego Artur W. nie płaci na córkę nieślubną i ślubną,a z drugą żoną udaje bankruta a nowy interes zarejestrowany na teściową emerytkę Zuzannę i pali głupa że nie ma na alimenty.skończysz w pierdlu z pedofilami pod celą dzieciorobie

anna (gość)

dawać wszystkich pedofili z adresami alimenciarzy złodzieji i bandytów kazdy by wiedział i jeden z drugim zaraz zaczeli by splacac zobowiazania

buhehe (gość)

czekam kiedy KOD dla każdej z nich powoła "stypendium wolności" tak jak dla swojego alimenciarza Mateusza z kitką.

Sherloock (gość)

Nikt nie pomyślał, że tym kobietom mogło się coś stać? Pomyślmy, nikt nie zgłosił zaginięcia kobiet? Skoro nie, oznacza, że ktoś wie gdzie przebywają, więc po co ta lista i zamieszanie? Powiedzmy, że sąd daje prawa rodzicielskie ojcu, a matce każe płacić alimenty, matka wraca do rodziców lub babci czy mieszka u nowego partnera i co? Nikt nie wie gdzie? Policja jest taka nieudolna, czy nie chce im się zwyczajnie d... ruszyć? Jeśli te kobiety żyją to wiadomo gdzie są! Problem tylko z tymi co wybrały pracę w zawodzie k.... i wyjechały zagranicę, resztę można szybko namierzyć.

ewew (gość)

jest ochrona danych osobowych to pocholere portal nasze miasto publikuje zdjecia i adresy tych co nie placa alimentow za ujwanie danych osbowych grozi wiezienie i nawet jak policja publikuje to gupie media nie moga i chyba nie wiedza w portalu nasze miasto.