Mariola Hernas, wójt Gminy Konopnica wczoraj oddała szpik dla swojego genetycznego bliźniaka, którym jest jej 41-letnia rówieśniczka.

- To Polka w moim wieku, więc tym bardziej cieszę się, że mogłam pomóc tak młodej kobiecie- mówi Mariola Hernas, która poddała się zabiegowi oddania szpiku w jednej z warszawskich klinik.

Decyzję o oddaniu szpiku Mariola Hernas podjęła już rok temu podczas finału Powiatowego Dnia Walki z Rakiem, który Stowarzyszenie "Po Prostu Żyj" i wieluńskie starostwo zorganizowały w I LO. Musiała przejść jednak badania, które potwierdziły, że jest zdrowa i może zostać dawcą. Przypomnijmy, że wcześniej szpik oddali: Szymon Ślusarczyk i Beata Szydłowska.

Z regionu

Komentarze (14)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

gośc (gość)

Brawo dla Pani Wójt, ludzie opamiętajcie się!
Przecież nie robi nic złego, trzeba jak najwięcej mówić o takich akcjach, dawać przykład! Szczegolnie takie publiczne osoby. Ale co by nie zrobiła Pani Wójt to i tak będą ją mieszać z błotem. Jestem młodą osobą i wielkie poparcie ode mnie dla Pani Wójt!

Miłość (gość)

Bravo p.Mariola. Jest pani młoda i daje starszym przykład jak postępować. Gratulacje dla Konopnicy.

obiektywny (gość)

do Pomocnika M.
Jesteś zazdrosny o to,że nie ty oddałeś tylko Pani Mariola.
Popieram to co zrobiła i bardzo dobrze,że jest nagłośnione.
Gdybyś to ty potrzebował tego szpiku kostnego a nikt by tego nie nagłaśniał to mógłbyś czekać do usranej śmierci i nikt by się nie dowiedział,że ktoś oddał.
Chwała Pani Marioli.

zbyniofaza (gość)

ludzie, ja też jestem dawcą i to nie ma nic z promocją, a gdyby się nie zgodziła, to ten człowiek mógłby umrzeć

gosc (gość)

teraz się zacznie . . . raz w tygodniu info o tym że ten wujt czy tamten burmistrz oddają np. krew. żenada.

gosc (gość)

Z wpisów poniżej aż kipi ze złości i zazdrości. Też oddaj szpik, i napisz, podziękujemy ci za piękny gest.
Pani Wójt, gratulacje, dobro jest szlachetne więc denerwuje nieszlachetnych. Życzę każdemu bezinteresownej życzliwości, jaką emanuje Pani Wójt. (Prywaty mamy już dosyc)

wiesio (gość)

zły pomysł na autopromocje, bo na wsi to im trza chodników i kawałek dróżki do kościoła zrobić , ewentualnie do sklepu , i to w kazdej wsi po 5 metrów , wtedy sie wygrywa wybory, kampanią drogowo - chodnikową , za wyjątkiem Małej Wsi, bo tam mieszkancy nie lubią po chodnikach chodzić tylko środkiem drogi, prosze przyszły wójcie nie robić tam chodnika ( który zwyciezy w zacietych wyborach) hehehe, pozdrawiam też wybitnych radnych naszej gminy,

Pomocnik M (gość)

Bardzo szlachetny gest. Tylko dlaczego Pani wójt to upublicznia. Jak pomagać to bezinteresownie, bez mediów, bez oczekiwania na podziękowanie.