Leszek Miller oblany cuchnącą substancją po koncercie operowym w Sieradzu. Do zdarzenia doszło w piątek o godz. 19.20 w sali sportowej II LO w Sieradzu. W tym miejscu odbywał się koncert, który prowadził Kazimierz Kowalski.

Leszek Miller oblany cuchnącą substancją po koncercie operowym w Sieradzu. Do zdarzenia doszło w piątek o godz. 19.20 w sali sportowej II LO w Sieradzu. W tym miejscu odbywał się koncert, który prowadził Kazimierz Kowalski.

W imprezie uczestniczyli m.in. członkowie SLD. Sam koncert przebieg bez zakłóceń. Publiczność dobrze się bawiła.
Kiedy artyści zakończyli występ z widowni na boisko zeszły osoby zainteresowane zdobyciem autografu Kazimierza Kowalskiego. A także osobistym poznaniem przewodniczącego Sojuszu i Weroniki Marczuk. W pewnym momencie do Leszka Millera podszedł ponad 50-letni mężczyzna. W jednej ręce trzymał kamerę, w drugiej torebkę foliową z białym płynem. Foliówka dotknęła głowy przewodniczącego Sojuszu i pękła. Cuchnąca ciecz rozlała się na podłogę i ubranie Leszka Millera, który prawie natychmiast został otoczony przez partyjnych kolegów i odprowadzony w bezpieczne miejsce. Napastnik krzyczał, że jest biedny. Był bardzo zdenerwowany. Jeszcze przez jakiś czas po ataku pozostał na boisku i dyskutował z działaczami SLD. Potem wykrzykiwał głośno jeszcze jakieś hasła w holu przy szatni. W końcu opuścił budynek.

Działacze Sojuszu złożyli zawiadomienie na policję po godzinie od zdarzenia. - Wiemy jedno, że premier Leszek Miller został zaatakowany w tył głowy przez nieznanego napastnika substancją nieznanego pochodzenia. Jak najszybciej tego człowieka powinno się znaleźć. Do takich sytuacji nie może dochodzić, żeby funkcjonariusz publiczny został zaatakowany na koncercie - mówi Dariusz Joński, rzecznik SLD i świadek zdarzenia.- Nie możemy tego tak zostawić. Bo następnym razem ten człowiek weźmie nóż lub cegłę i ktoś zginie. Nie wiemy jaki był jego cel. Ten człowiek przyszedł z konkretnym zamiarem i musimy to wyjaśnić.
Jak informuje rzecznik SLD zawiadomienie na policję dotyczyło znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego.
Napastnika szuka policja. Grozi mu do 3 lat więzienia. Wstępne ustalenia wskazują, że napastnikiem może być znany już stróżom prawa mężczyzna, który obecnie nie posiada stałego zameldowania. Pochodzi z powiatu sieradzkiego.

Jak informuje st.asp. Radosław Gwis z KWP w Łodzi 55-letni napastnik 1 lutego tuż po godzinie 12.00 został zatrzymany w jednym z mieszkań na terenie Sieradza. Mężczyzna próbował zbiec. W luźnej rozmowie z policjantami nie wypierał się swojego związku z incydentem, a jako motyw podawał wzburzenie i swoją niechęć do osoby Leszka Millera.
- Policjanci przeszukali mieszkanie, w którym mężczyzna został zatrzymany w poszukiwaniu dowodów związanych z tą sprawą. Następnie 55-latek został przewieziony do sieradzkiej komendy i osadzony w policyjnym areszcie - mówi st.asp. Radosław Gwis.
Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy mężczyzna jeszcze w sobotę może zostać przesłuchany i usłyszeć zarzuty dotyczące naruszenia nietykalności funkcjonariusza publicznego, chodzi dokładnie o Artykuł 222 Kodeksu Karnego. W poniedziałek materiały mają zostać dostarczone do prokuratury. Do tego czasu 55-latek na wolność nie wyjdzie. Ponadto odbywa się badanie substancji jaką został oblany przewodniczący Sojuszu. Analiza ma wykazać, czy stanowiła zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego.

Według nieoficjalnych informacji zatrzymany to Janusz P. pochodzący z gminy Klonowa w powiecie sieradzkim. Mężczyzna klika miesięcy temu protestował na dachu budynku w Klonowej. Nie chciał, aby obiekt został zburzony. Zszedł po interwencji policji.

Z regionu

Komentarze (38)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

włodek (gość)

Tak skończą wszyscy prawicowi radykałowie. Sam sie tym pogrążył naruszenie cilesności to najgłupszy pomysł.

roma (gość)

Tylko siewie.TV juz w pt podalo Ze To janusz Książę a wy co, byli I czekali co napisza i pokazał na siewie.tv

weber (gość)

Podobno na ul. 15-grudnia są mogiły zabitych przez UB. Dziwię się, że poszliście na koncert organizowany przez spadkobierców tej organizacji. Wstyd.

kuba (gość)

No to pani dyrektor Żeroma miała problem bo musiała to skiśnięte kwaśne mleko posprzątac po tym fantastycznym koncercie.

dzialoszynek (gość)

miler z kwasniewskim dukaczewskim dostali 15 mil od CIA oddali w polsce teren na dobijanie niewinnych ludzi komunisto ty powinnes byc dawno powieszony razem z jaruzelskim kiszczakiem michnikiem bolkiem walesa parszywe agenty SB:

gosc (gość)

kukukurna kakakaski kury zakladajcie czerwone szmaty, wielun to miasto komunistow , jonski pudelek szczeka jak niepelnosprawny niesiol,bolszewickie resortowe kundle zydokomuny.wieszac na drzewach.

wieluniak z Kanady (gość)

od kiedy URYNA to cuchnaca ciecz -poprostu siki weroniki marczuk,lesia komuniste do szamba wrzucic ,ukrainka przemytniczka dokoptowala do czerwonych,bydlo czerwone do koryta morde sadzi,z jaruzelskim kiszczakiem kiedys ludzi polakow dobijali strzelali mordowali ksiezy teraz do koryta znow,za 15 mil dolarow na polskiej ziemi byla mordownia niewinnych ludzi z Afganistanu milerek z kwasniewskim kasore na mordowniach CIA loili,Sieradzanie -zamiast lisci beda wisiec komunisci ubeki sbeki wsi kgb ,800tys w polsce jest ubekow i ich dzieci z krwi i ubeckiej kosci.

KK MS (gość)

Pan Miler i Inni SLD-owcy ,jezeli nie rozpoznajecie "kwasnego mleka-maslanki",to
nie nadajecie sie do reprezentowania Polski w EU.-dobra rada-ustapcie mlodym,
z bystrym umyslem ,dobrym wzrokiem i wechem dla dobra Polski.(i Waszego)

Zbawiciel (gość)

http://free4web.pl/3/1,87881,206302,Threads.html
http://www.klonowa.friko.pl/
http://jpijanka.blogspot.com/
https://www.facebook.com/pages/Ksiestwo-Klonowa/133973013355969