Poseł Wojciech Szczęsny Zarzycki zarzuca wieluńskim samorządowcom oraz kolegom z poselskich ław, że bez walki oddali sprawę obwodnicy miasta.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Mieszkający w Białej pod Wie-luniem poseł swoje krytyczne uwagi zawarł w piśmie, które wystosował do przewodniczących rad powiatu oraz gminy, a także samych radnych.

"Żałuję, że nie podjęli tego tematu włodarze powiatu i miasta Wielunia, tak jak to zrobili samorządowcy innych miast. Obecne władze powiatu i gminy, przykro to pisać, zajęte były świętowaniem wyborczego zwycięstwa i zapomniały o obwodnicy" - czytamy w piśmie.

Zarzycki nawiązuje do projektu Planu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015. W Ministerstwie Infrastruktury można było składać uwagi i wnioski do projektu. Jak informuje poseł, zrobiły to delegacje samorządowe z Krakowa, Lublina, Warszawy "i wielu innych miast".

Sam Zarzycki swoje uwagi i wniosek przedstawił 23 grudnia. Starał się przekonać ministra Cezarego Grabarczyka, że priorytetem w najbliższych latach powinna być budowa obwodnic, nawet kosztem autostrad i dróg szybkiego ruchu.

Interwencja na nic się zdała, bo nowy plan przewiduje kolejne już przesunięcie terminu rozpoczęcia budowy obwodnicy. Choć gotowa jest już pełna dokumentacja, z pozwoleniem na budowę włącznie, roboty mają ruszyć dopiero po 2013 r.

Jak na uwagi posła reagują ich adresaci?

- Pisma jeszcze nie czytałem, ale jeśli pan Zarzycki przypisuje winę wszystkim, tylko nie sobie, to jest to śmieszne - komentuje Piotr Radowski, przewodniczący Rady Miejskiej. - Człowiek, który od kilkunastu lat jest posłem, powinien pierwszy uderzyć się w pierś.

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

1 (gość)

A co w tej i wielu innych sprawach zrobił poseł Zarzycki? Wszak zasiada w rozmaitych władzach od niepamiętnych lat. Skuteczność jego działań jest żadna. Gdzie był wcześniej, gdy protestowali wielunianie? Teraz poczuł zbliżające się wybory do parlamentu i przypomina o sobie, trzeba się jakoś załapać do Sejmu (a może Senatu) na kolejną kadencję.

18I9 (gość)

Mieszkałem kiedyś w Wieluniu, teraz nie poznaję tego miasta. Kiedyś ludzie się skrzykiwali i wspólnie coś robili. Za komuny był tam taki burmistrz Julian Semba, żaden z następców nawet do pięt mu nie dorósł. Może tylko Adamski, ale jak sobie wybieracie, tak macie.

wIELUN TO TEZ MOJE MIASTO (gość)

WIDAC ZE PAN BURMISTRZ ZAPROSIL NIE TYCH GOSCI KTORYCH POWINIEN ZANIM ZAPRASZAC PANA WOLOSZANSKIEGO POWINIEN ZAPROSIC PANA GRABARCZYKA ,ZANIM PROMOWAC PANIA WICE BURMISTRZ MOZE POWINIEN PROMOWAC OBWODNICE WIELUNIA I ONIA ZABIEGAC.tERAZ NIE MAMY OBWODNICY I PEWNIE NIE BEDZIEMY MIELI WIELE LAT ALE MAMY PIEKNA PANIA WICE BURMISTRZ I BEDZIEMY MIELLI PROMOCJE ALE PANA BURMISTRZA I HISTORIE .WIDAC ZE CZEKA JA NAS 4 LETNIE IGRZYSKA I PIEKNY USMIECH WYPROMOWANEGO PANA ANTCZAKA A NIE BEDZIE CIESZKIEJ PRACY ZA DUZE PIENIADZE DLA MIASTA .

ziomek (gość)

Jak juz pisalem ze Pan Antczak przypomina mi wlodarza Gminny Patnow zaczol od histori i pieknej oprawy ,stawia na wizerunek wiec nie stawia na prace.Juz widac czym byl zajety po wyborach napewno na promocji a nie tym co powinien sie zajac znaczy nie obwodnica.A jesli chodzi o Starostwo to co moze Pan starosta zrobic jak nie podpowiedzial jemu Pan posel Luczak ,przecisz sam decyzji nie podejmnie jeszcze zrobil by problem Panu poslowi a Pan posel Luczak przeciesz w koalicji PO PSL Widac jak Pan Grabarczyk lubi kolege z koalicji skoro obwodnicy jak nie ma tak niema .Mial ja zrobic zreszta pan posel Luczak gdy byl jeszcze Starosta ,widac taki skuteczny byl jako Starosta i taki sam jest teraz .Wielun bedzie zakorkowany przez kolejne 30 lat az nie pozbedzie sie tego towarzystwa wzajemnej adoracji.I tylko ludzi zal

były wieluniak (gość)

No właśnie! I pan Piotr Radowski uderzył się w pierś. Nie swoją, pana Zarzyckiego.