To będzie prawdziwe święto poezji śpiewanej. W tym roku w II LO w Wieluniu 15 lutego odbędzie się bowiem nie tylko Powiatowy Konkurs Piosenki Poetyckiej, ale także koncert z okazji 25-lecia "Wieczoru poezji przy świecach". Na scenie nie zabraknie jego laureatów, wśród których jest m.in. aktorka Joanna Osyda, absolwentka klasy o profilu aktywności twórczej II LO w Wieluniu.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- 15 stycznia odbyły się przesłuchania kandydatów do koncertu finałowego. Komisja wyłoniła uczestników do II etapu i koncertu finałowego. Są to reprezentanci II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka, Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu, Zespołu Szkół nr 3 oraz młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury w Wieluniu. 14 i 15 lutego 2014 r. odbędą się warsztaty z interpretacji piosenki oraz praca z akompaniatorem. Warsztaty poprowadzi Joanna Osyda i Franciszek Raczkowski – absolwent Wydziału Jazzu Katowickiej Akademii Muzycznej – zdradza Renata Tatara, dyrektor II LO w Wieluniu.


Koncert finałowy odbędzie się 15 lutego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Wieluniu i będzie miał formę konkursu. Po części konkursowej odbędzie się koncert wspomnień z okazji 25-lecia „Wieczoru Poezji przy Świecach”, na który zostaną zaproszeni uczestnicy poprzednich edycji. Gościem honorowym będzie pomysłodawczyni konkursu piosenki poetyckiej – Pani Elżbieta Kalińska. W części wspomnieniowej kilku zwycięzców z poprzednich edycji zaśpiewa ponownie, jak również pojawią się osoby które prowadziły koncerty.

Nowością na tegorocznym koncercie finałowym będzie zaproszenie do udziału wskazanych przez komisję laureatów I Międzypowiatowego Przeglądu Poezji Śpiewanej dla gimnazjalistów „Podwieczorek z poezją przy świecach”, który odbędzie się w najbliższy piątek.


- Przegląd adresowany jest do młodzieży gimnazjalnej (solistów lub zespołów). Wykonawcy prezentują jeden utwór wybranego autora poezji śpiewanej lub własny. Podczas I Międzypowiatowego Przeglądu Poezji Śpiewanej dla młodzieży gimnazjalnej „Podwieczorek z poezją przy świecach”, mini recital da Tomasz Sawicki(Filharmonia Opolska). Przegląd rozpocznie się w piątek o godz.17 w Młodzieżowym Domu Kultury w Wieluniu - dodaje Zofia Szymanek.

Z regionu

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

smutny (gość)

a na WOŚP w rodzinnej wsi to sie niestety czasu nie miało , przykre i smutne ,ze nie pomaga sie tak szlachetnemu przedsięwzięciu jakim jest WOŚP,nie pamieta sie skąd sie pochodzi?