Kilkunastu miłośników słowa mówionego z powiatu sieradzkiego, zduńskowolskiego, wieluńskiego i wieruszowskiego stanęło w artystyczne szranki podczas przeprowadzonych w Sieradzu eliminacji rejonowych 63.Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Uczestnicy wystąpili na deskach Teatru Miejskiego Sieradzkiego Centrum Kultury.

Natalia Jaros ze Zduńskiej Woli, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego, do najbardziej prestiżowego konkursu recytatorskiego w Polsce przystąpiła po raz pierwszy. Zadebiutowała w kategorii „poezja śpiewana”. Skąd takie jej artystyczne zainteresowania? – Od zawsze interesowałam się takim rodzajem sztuki, a o konkursie dowiedziałam się przed rokiem, bo wystartowała w nim moja koleżanka. Postanowiłam więc sama spróbować swoich sił – argumentuje Natalia przyznając, że to jej prawdziwa pasja, która może przerodzić się w coś więcej niż tylko hobby. – Zobaczymy co będzie dalej.
Czemu warto interesować się takimi niszowymi, gatunkami? – Właśnie z tego względu, że nie jest to takie popularne. To coś absolutnie innego, co nas uwrażliwia.
Występy młodych artystów oceniało jury w składzie : Iwona Karbowska - śpiewaczka operowa i jazzowa, Michał Karbowski - muzyk jazzowy, gitarzysta oraz Jerzy Kaszuba - instruktor teatralny. Po wysłuchaniu 14 wykonawców wręczono następujące nagrody i wyróżnienia. W kategorii poezji śpiewanej - I miejsce przyznano Milenie Grabowskiej, II miejsce Klaudii Owczarek, Katarzynie Magdziak i Paulinie Owczarek, a wyróżnienie Natalii Jaros. W kategorii recytacji - I miejsce przyznano Natalii Grubiak, II miejsce Marice Tkacz, III miejsce Michalinie Krzemiarowskiej, a wyróżnienie Piotrowi Soberze. Osoby które otrzymały miejsca od I do III, zostały zakwalifikowane do udziału w eliminacjach wojewódzkich 63.OKR, które zostaną przeprowadzone w Łódzkim Domu Kultury. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Urząd miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!