Edward Kiedos i Iwona Koperska na liście PiS do Sejmiku Województwa Łódzkiego

Edward Kiedos, były poseł i wójt gminy Pątnów będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości do Sejmiku Województwa Łódzkiego. Jest trzeci na liście w naszym okręgu wyborczym. Piąta na liście będzie Iwona Koperska,

Edward Kiedos z samorządem związany jest od lat. Od 1998 do 2005 roku był wójtem gminy Pątnów. W 2005 roku przeszedł do Samoobrony. Wszedł w skład władz wojewódzkich i rady krajowej partii. W wyborach w tym samym roku z listy tej partii uzyskał mandat poselski. W przedterminowych wyborach w 2007 roku bez powodzenia ubiegał się o reelekcję.Następnie wystąpił z Samoobrony.

W wyborach samorządowych w 2010 roku został wybrany na wójta Pątnowa z własnego komitetu wyborczego. Cztery lata później w II turze wyborów przegrał z Jackiem Olczykiem. Na Edwarda Kiedosa oddano wówczas 1.545 głosów(45,56%) a na Jacka Olczyka 1.846 głosów(54,44%).

Kiedos na liście PiS znalazł się z ramienia Solidarnej Polski.

Przypomnijmy, że Iwona Koperska przez wiele lat kierowała Powiatową Biblioteką Publiczną w Działoszynie. W 2017 r. została dyrektorem personalnym w łódzkim okręgu Poczty Polskiej, gdzie zarządza pionem kapitału ludzkiego. Radną PiS w sejmiku jest od 2010 r., a w poprzedniej kadencji była przewodniczącą klubu. Przez krótki czas po zwycięskich dla PiS wyborach parlamentarnych jej nazwisko funkcjonowało na nieformalnej giełdzie kandydatów na wicewojewodę łódzkiego. Ostatecznie został nim Karol Młynarczyk, który był szefem klubu PiS w radzie powiatu pajęczańskiego.

Daniel Sibiak

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

11.10.2018, 12:08

Brawo!! W końcu odpowiedni człowiek! Trzymam kciuki! Popieram!! I będę przekonywac innych do oddania głosu Panie Edwardzie!

10.10.2018, 08:48

Znow sie pcha do pelnego koryta, skaka z jednej parti do drugiej w ktorej widzi korzysci tylko dla siebie i wlasnego bisnesu a slepi obywatele glosuja na niego!!! Ludzie... otworzcie w koncu oczy !!!

26.09.2018, 08:40

ja tez popieram edwarda i trzymam kciuki wiecej zrobi niz chowis razem z olczykiem

25.09.2018, 22:14

BRAWO Edziu Dasz radę Trzymam kciuki na pewno się uda z korzyścią dla wszystkich !!!

19.09.2018, 18:04

PSL - nic nie dał SAMOOBRONA - była dojna , ciekawe czego oczekuje od PiS ? A może ......?

18.09.2018, 23:13

Kiedos dostał bęcki od Olczyka 4 lata temu na wójta na własne życzenie, więc strach zajrzał w oczy i zostało kandydowanie do sejmiku. Szkoda, bo niestety bęcki będą znowu i ani sejmiku ani wójta a było kandydować Edziu!

18.09.2018, 22:50

całe oblicze pisu. nic dodać nic ująć.

18.09.2018, 21:50

Co do Kiedosa to znam i popieram. Równy gość. Gdyby nie on to komisarz i Wójt Olczyk nie mieli by co zbierać w Gminie Pątnów. Dużo pracy włożył w to aby wyprowadzić Gminę na prostą po poprzedniku ale o tym wie niewielu. Pątnów dostał Komisarza w czasie gdy Kiedos wyprowadzał Gminę na prostą ale to była wyłącznie decyzja polityczna.

18.09.2018, 21:45

Obecną "Konstytucję" świetnie "zdiagnozował" Herbert: https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/11091-jak-herbert-ocenial-konstytucje-z-1997-roku-przedstawiony-projekt-konstytucji-odrzucam-w-calosci

Oligarchowie z PRL na spółkę z "Bolkami" z "Solidarności" uwłaszczyli się na Polsce. Reszta "lemingów" na nich zasuwa posłusznie w pocie czoła od 28 lat i święcie wierzy w "Konstytucję" ;)

18.09.2018, 21:24

Może w końcu coś zrobi dla swojej gminy, bo na razie to cinko, zadłużenie, komisarz, kłótnie...

18.09.2018, 12:19

KAŻDY byle nie pisior!!! Jak bardzo trzeba mieć zryty beret zeby glosowac na pisiorow, za co??? Za deptanie Konstytucji??? Niestety ciemny lud to kupi... i kupuje.