Drużyna z wieluńskiej „dwójki” awansowała do wojewódzkiego finału mistrzostw w minisiatkówce

W Szkole Podstawowej w Mokrsku został rozegrany półfinał wojewódzki w minisiatkówce dziewcząt w ramach „ID 2017/2018”.

Organizatorem rozgrywek byli: Szkoła Podstawowa w Mokrsku (Wioleta Banik –Strzała), SZS w Wieluniu, SZS w Łodzi, PMDKiS w Wieluniu

W zawodach uczestniczyło 6 najlepszych zespołów z powiatów: łaskiego, sieradzkiego, wieruszowskiego, zduńsko – wolskiego i wieluńskiego. Powiat wieluński reprezentowały uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieluniu i Szkoły Podstawowej w Mokrsku.

Uroczystego otwarcia oraz wręczenia medali i dyplomów dokonała dyrektor Szkoły Podstawowej w Mokrsku Dorota Wieczorek. Sędzią głównym zawodów była nauczycielka wychowania fizycznego w Mokrsku Wioleta Banik-Strzała.

Tegoroczne zawody zakończył się dużym sukcesem szkół z powiatu wieluńskiego, które zajęły pierwsze i drugie miejsce.Drużyna SP 2 w Wieluniu uzyskała awans do finału wojewódzkiego, który zostanie rozegrany 27.02.2018 w Zgierzu, a drużyna z Mokrska zajęła drugie miejsce.