Drużna dziewcząt z I LO awansowała do wojewódzkiego finału mistrzostw w piłce nożnej

[email protected]
W Zduńskiej Woli i . w Łasku odbyły się PÓŁFINAŁY MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW rozgrywane w ramach Licealiady 2016/17

W Zduńskiej Woli rywalizowały dziewczęta. Powiat wieluński reprezentowały uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki (opiekun E. Bukowiecka) , które wygrały te zawody i awansowały do finału wojewódzkiego.

W Łasku powiat wieluński reprezentowali chłopcy również z I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki
(opiekun G. Żabicki ) i zajęli 2 miejsce.

Dziewczęta z I L.O Z Wielunia w grupie miały tylko I LO Zduńska Wola i wygrały 6:1 . W finale grały z Zespołem Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli . W podstawowym czasie 2x15 było 1:1. Była więc dogrywka 2x5.
W ostatnich minutach sędzia podyktował rzut karny, bo zawodniczka ze Zduńskiej Woli dotknęła piłkę w polu karnym ręką. Rzut karny wykonywała Justyna Roszczyk. Tym sposobem Dziewczęta z I LO im. T. Kościuszki w Wieluniu wygrały 2:1.i awansowały do Turnieju Finałowego Mistrzostw Województwa, które odbędą się 25.04 2017r.. w Zgierzu.