Brazylijczyk Daniel Ferreira zostanie najprawdopodobniej dwunastym zawodnikiem kadry Siatkarza Pamapolu Wieluń, który już za niecałe dwa miesiące zainauguruje pierwszy sezon w PlusLidze.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Brazylijczyk Daniel Ferreira zostanie najprawdopodobniej dwunastym zawodnikiem kadry Siatkarza Pamapolu Wieluń, który już za niecałe dwa miesiące zainauguruje pierwszy sezon w PlusLidze.

Na wczoraj (13 sierpnia) zawodnik miał zaplanowane szczegółowe badania lekarskie. Jeżeli przejdzie je pomyślnie, podpisanie kontraktu miało być formalnością i tym samym beniaminek najwyższej klasy rozgrywkowej zakończy kompletowanie składu.

Brazylijski przyjmujący ma 27 lat i 195 cm wzrostu. Siatkarskiego abecadła uczył się w ojczyźnie, w jednym z klubów w Sao Paulo. Na antypodach występował także w Argentynie, a w Europie w Hiszpanii i Portugalii. Ostatnio grał jednak w Bahrajnie.

Od testów medycznych rozpoczęli również przygotowania do sezonu 2009/10 pozostali zawodnicy Siatkarza. W poniedziałek (10 sierpnia) natomiast spotkali się na pierwszych zajęciach w hali WOSiR. Dopiątku trenowali raz dziennie, a w sobotę - poza treningiem porannym w hali - czekają ich również zajęcia (od godz. 17) na boisku siatkówki plażowej przy Kąpielisku Miejskim. W plażówkę, ale na poważnie, gra Marcin Nowak, który nieco później dołączy do kolegów z Pamapolu. Uczestniczy on bowiem w turniejach o mistrzostwo Polski, a w ten weekend - w parze z Radosławem Bałabańskim - zagra w finale tej imprezy, który odbędzie się w Sopocie.

Na początku przyszłego tygodnia, podobnie jak w ubiegłym roku, zespół wyjeżdża na dwutygodniowy obóz doKępna. Co ciekawe, w 14-osobowym składzie.

- Zdajemy sobie sprawę, że w przypadku urazu jednego z zawodników, cele wyznaczone na obóz mogłyby być trudne do osiągnięcia - mówi trener Damian Dacewicz. - Dlatego zabieramy do Kępna dwóch juniorów z drużyny Leszka Pałygi. Bartek Łuczak i Michał Dąbrowny ćwiczą z nami od początku przygotowań i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem ich zaangażowania.

Sezon wielunianie rozpoczną dwoma meczami u siebie. Na inaugurację, 9 października podejmują mistrza Polski - Skrę Bełchatów, a tydzień później AZS Olsztyn.


Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!