Nowa biblioteka w Sulmierzycach jest już gotowa. W starej siedzibie trwa inwentaryzacja księgozbioru

Przez najbliższy miesiąc Gminna Biblioteka Publiczna w Sulmierzycach będzie nieczynna. Pracownicy placówki inwentaryzują księgozbiór przed przeprowadzką do nowej siedziby w zmodernizowanym budynku, który pierwotnie miał być częścią ośrodka zdrowia z przeznaczeniem na rehabilitację. Otwarcie zaplanowano 7 marca.

Na inwestycję gmina wraz z GBP pozyskała milion złotych dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To maksymalna kwota, jaką samorząd mógł otrzymać z programu "Biblioteka plus - Infrastruktura Bibliotek". Udało się też pozyskać dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w wysokości 776 tys. zł na montaż pomp ciepła wraz z centralą klimatyzacyjno-wentylacyjną. Całość kosztowała ponad 2,6 mln zł.

O bibliotece czytaj też w najbliższym wydaniu "Naszego Tygodnika Wieluń Wieruszów Pajęczno".

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

gość (gość)

Raczej brawo dla biblioteki - "Biblioteka Plus" - to program skierowany do bibliotek. Tylko dlaczego takie koszmarne kolory? Jako podatnik jestem zdegustowana i zniesmaczona elewacją!