Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szkoły walczą w Wieluniu o uczniów

Daniel Sibiak
Zespół Tadeusza Nic Nie Rusza, wizytówka I LO, przekonywał, że w szkole można rozwijać pasje
Zespół Tadeusza Nic Nie Rusza, wizytówka I LO, przekonywał, że w szkole można rozwijać pasje fot. Daniel Sibiak
Szkoły ponadgimnazjalne prześcigają się w pomysłach, by przyciągnąć jak najwięcej uczniów.

W wielu placówkach we wrześniu pojawią się nowe ciekawe kierunki. Środowe targi edukacyjne były okazją do ich prezentacji. Gimnazjaliści zostali zasypani nie tylko ulotkami z pełną ofertą placówek. Mogli dowiedzieć się też, czy szkoły biorą udział w ciekawych projektach edukacyjnych.

Bardzo duże zainteresowaniem gimnazjalistów wzbudzały licealistki w policyjnych mundurach. To uczennice Zespołu Szkół nr 3, w którym po raz pierwszy uruchomiono kierunek służby mundurowe.

- O jedno miejsce ubiegały się aż trzy osoby. Dzięki współpracy z policją zajęcia są profesjonalne - mówi Justyna Stachera, wicedyrektor ZS nr 3.

O założeniu policyjnego munduru marzą nie tylko mężczyźni, ale i kobiety. Dwie 32-osobowe klasy liczą tyle samo dziewcząt i chłopców.

ZS nr 3 kusił nie tylko przyszłych policjantów. Szkoła kształci także informatyków. Dla gimnazjalistów ma aż cztery nowe specjalizacje: grafika komputerowa i multimedia, administrowanie sieciowymi systemami operacyjnymi, eksploatacja sprzętu komputerowego oraz aplikacje internetowe.

Nowymi kierunkami kształcenia chce przyciągnąć uczniów także Zespół Szkół nr 2. Od nowego roku szkolnego będzie tu aż pięć nowych kierunków: technik organizacji reklamy, obsługi turystycznej, cyfrowych procesów graficznych, mechatronik oraz monter--mechatronik. - Nowa technologia. Chciałbym, żeby z takimi kierunkami rozwoju kojarzyła się nasza szkoła - podkreśla Dariusz Kowalczyk, dyrektor ZS nr 2.

Zespół Szkół nr 1 postawił nie tylko na informację, ale i praktykę. Gimnazjaliści mogli podpatrzeć, jak pracuje się na sprzęcie geodezyjnym, czym zajmują się budowlańcy oraz jak przygotować pyszne wypieki.

- Naszych uczniów zaraz po szkole chętnie zatrudniają pracodawcy z Wielunia i Częstochowy. Najbardziej oblegane kierunki to: architektura krajobrazu, technik logistyk i geodeta - wylicza Krystyna Pastusiak, dyrektor ZS nr 1.

Uczniowie I LO pokazali, że oprócz nauki w ich szkole można rozwijać swoje pasje. Zespół Tadeusza Nic Nie Rusza, który jest wizytówką szkoły, dał muzyczny pokaz. Przyszli gimnazjaliści dowiedzieli się też, że w ramach wymiany międzynarodowej organizowane są wyjazdy do Niemiec czy na Ukrainę.

Z kolei II LO jako jedyna szkoła w regionie posiada klasę o profilu aktywności twórczej. Placówka może pochwalić się znaną absolwentką, aktorką Joanną Osydą. Oprócz tego od nowego roku szkolnego uczniowie sami będą mogli wybrać język obcy, którego chcą się uczyć.

W katoliku dużym zainteresowaniem cieszy się zaś klasa humanistyczna z edukacją filmową i teatralną.

- Szkoły zadbały o interesujące prezentacje multimedialne, pokazy artystyczne i ciekawą ofertę. Targi na pewno ułatwią podjęcie decyzji o wyborze szkoły - uważa Karolina Kąpielska z gimnazjum nr 2.

- Na targi edukacyjne przyjechali nie tylko uczniowie szkół z powiatu wieluńskiego, ale i sieradzkiego. Mamy co pokazać i zaoferować. W końcu nasi uczniowie osiągają najlepsze wyniki zdawalności na maturze w województwie - podkreśla starosta Andrzej Stępień.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto