Wybierz region

Wybierz miasto

  Z trzeciej strony: Duch gamoni wiecznie żywy

  Autor: Jerzy Witaszczyk

  2006-11-20, Aktualizacja: 2006-11-20 04:13 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Kampania do drugiej tury wyborów samorządowych przekroczyła półmetek, warto więc przy tej okazji z góry pocieszyć tych, którzy przegrają w niedzielę - nie zawsze opłaca się wygrać. Nawet w wyborach do samorządów.

  Kampania do drugiej tury wyborów samorządowych przekroczyła półmetek, warto więc przy tej okazji z góry pocieszyć tych, którzy przegrają w niedzielę - nie zawsze opłaca się wygrać. Nawet w wyborach do samorządów.

  Jako pierwszy za przykład niech nam posłuży Józef Rojek, poseł, a raczejbyły poseł PiS. Rojek, zasiadając w Sejmie, stanął do wyborów samorządowych i je wygrał! Wyborcy uczynili go radnym w Tarnowie. Dopiero wtedy biedak dowiedział się, że wygrana oznacza automatyczne skreślenie z listy posłów. Pobiegł więc z płaczem do marszałka Jurka, swojaka z PiS, ale ten mu powiedział mniej więcej tak: "Sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało!". W ten sposób Rojek zamienił 13 tys. zł miesięcznych poselskich apanaży na skromniejszą dietę radnego. Podobnym rozumem wykazał się Zbigniew Sosnowski z PSL, który miejsce na Wiejskiej w Warszawie zamienił na krzesło radnego w Brodnicy.

  Nawet w izbie wyższej parlamentu, zwanej niekiedy izbą zadumy i refleksji, znalazła się senatorka, która widocznie zadumała się nie nad tym, co trzeba. Elżbieta Gelert z PO wygrała wybory do rady miejskiej w Elblągu. Jedyne pocieszenie dla niej to fakt, że teraz nie będzie musiała dojeżdżać na posiedzenia do Warszawy. Żeby wybrać kogoś na jej miejsce, wydamy circa dwa miliony. Bo do Senatu za każdym razem trzeba wybierać nowych specjalistów od refleksji.

  Jak widać z powyższych przykładów, chociaż warszawska partia Gamoni i Krasnoludków jeszcze nie wprowadziła swoich ludzi do Sejmu i Senatu, to jednak duch tej partii, zwłaszcza frakcji gamoni, jest żywy w polskim parlamencie. Nawet jeśli ww. trójki już w nim nie ma.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.