Wybierz region

Wybierz miasto

  Z trzeciej strony: Demokracja ma się dobrze

  Autor: Jerzy Witaszczyk

  2006-11-14, Aktualizacja: 2006-11-14 01:59 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  No, i po wyborach. Chociaż było to święto lokalnej demokracji, to moralnym zwycięzcą w skali kraju został Krzysztof Kononowicz, kandydat na prezydenta Białogostoku.

  No, i po wyborach. Chociaż było to święto lokalnej demokracji, to moralnym zwycięzcą w skali kraju został Krzysztof Kononowicz, kandydat na prezydenta Białogostoku. Kononowicz przekonywał, że to on będzie najlepszym prezydentem, bo kiedy już nim zostanie, to zrobi tak, żeby "nie było bandyctwa, żeby nie było złodziejstwa, żeby nie było niczego". Kononowicz otrzymał więcej głosów niż w wyborach do Sejmu niektórzy wybitni mężowie stanu, którzy teraz nas pouczają z telewizorów. Zaufało mu 1700 wyborców. W Internecie jego klip wyborczy obejrzało już 2,5 miliona osób. Teraz ten klip jest już dostępny w języku angielskim, więc kto wie, może niedoszły prezydent Białegostoku zrobi karierę międzynarodową i na przykład zostanie sekretarzem generalnym ONZ, co nie udało się innemu prezydentowi z Polski.

  Tak więc nie ma co żałować, że ziomale nie docenili człowieka. Tym bardziej, że pewne elementy jego programu wyborczego zrealizują u siebie niektórzy nowi wójtowie, burmistrzowie i prezydenci. Mianowicie doprowadzą, "żeby nie było niczego" w ich gminach i miastach. Jak pamiętamy, kilka gmin w zeszłych kadencjach zbankrutowało.

  Tymczasem wszyscy miłośnicy demokracji cieszą się z wyższej niż ostatnio frekwencji wyborczej i dużego zaangażowania społecznego. Jak podało radio, kobieta pełniąca funkcję męża zaufania w Prochowicach (Dolnośląskie) uciekła z listami wyborczymi do klozetu, kiedy stwierdziła, że zwolennicy konkurencji zyskują przewagę. Niestety, policja wyciągnęła ją stamtąd, nie doceniając poświęcenia, do jakiego dochodzi, kiedy kobieta staje się mężem.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.