Wybierz region

Wybierz miasto

  TVP Sport nie dla wszystkich

  Autor: (jed)

  2006-11-18, Aktualizacja: 2006-11-18 03:12 źródło: Express Ilustrowany

  Telewizja publiczna uruchamia dziś kanał TVP Sport, drugi po TVP Kultura kanał tematyczny. Będzie on jednak kodowany, dostępny tylko za pośrednictwem dekodera lub w pakiecie premium telewizji kablowych.

  Telewizja publiczna uruchamia dziś kanał TVP Sport, drugi po TVP Kultura kanał tematyczny. Będzie on jednak kodowany, dostępny tylko za pośrednictwem dekodera lub w pakiecie premium telewizji kablowych. To oburza telewidzów.

  - Za publiczną telewizję płaci się abonament, nie powinna więc pobierać dodatkowych opłat - denerwuje się Jacek Szczepaniak, telewidz. - Dlaczego TVP Kultura jest bezpłatna, a TVP Sport nie? Skoro tak ma być, to wyrejestruję telewizor i nie będę płacił abonamentu!

  Co na to TVP?

  - Zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji, TVP ma obowiązek nieodpłatnego rozpowszechniania jedynie TVP1, TVP2, TV Polonia i programów regionalnych. Inne programy mogą być udostępniane na podstawie decyzji władz TVP w formie, jaką uznają za stosowną - mówi Daniel Jabłoński z Zespołu Rzecznika Prasowego TVP.

  Nowy kanał nie ma charakteru misyjnego (tak jak TVP Kultura) i musi na siebie zarobić.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.