Wybierz region

Wybierz miasto

  Jutro II tura wyborów

  Autor: (mm)

  2006-11-25, Aktualizacja: 2006-11-25 04:42 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  W 56 miastach i gminach województwa łódzkiego odbędzie się w niedzielę II tura wyborów prezydenta, burmistrza lub wójta. Wyjątek stanowią gminy Skierniewice i Daszyn, w których wybory wójta odbędą się dopiero 10 grudnia.

  W 56 miastach i gminach województwa łódzkiego odbędzie się w niedzielę II tura wyborów prezydenta, burmistrza lub wójta. Wyjątek stanowią gminy Skierniewice i Daszyn, w których wybory wójta odbędą się dopiero 10 grudnia. Będzie tak dlatego, że jeden z kandydatów, którzy mieli zmierzyć się w niedzielnej dogrywce, wycofał się z walki o władzę po pierwszej turze.

  Wszystkie lokale wyborcze będą czynne w godz. 6 - 20. Każdy, kto postanowi zagłosować, musi wziąć z sobą dokument tożsamości ze zdjęciem (najlepiej dowód osobisty lub paszport).

  Tym razem wyborcy otrzymają jedną kartę do głosowania z dwoma nazwiskami kandydatów. Aby głos był ważny, krzyżyk stawiamy w kratce przy jednym nazwisku.

  Osoby, które nie brały udziału w pierwszej turze, mogą głosować w niedzielę bez przeszkód. Dotyczy to m.in. osób, które ukończyły 18 lat po 12 listopada. Ich nazwiska powinny widnieć w uzupełnionym spisie wyborców. Jeśli ich nie będzie, zostaną dopisane do listy wyborców na podstawie dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

  Głosować będą mogli także ci, którzy tuż przed wyborami znajdą się w szpitalu, ale tylko w swojej miejscowości. Warunkiem będzie posiadanie dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

  W większych miastach urzędy będą dowozić do lokali wyborczych osoby niepełnosprawne. Mieszkańcy Łodzi mogą dzwonić w tej sprawie w niedzielę od godz. 6 pod nr. tel. 96-23 lub 678-60-68.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.