Wybierz region

Wybierz miasto

  Bebilon pepti 2 z serii 202531 wycofany ze sprzedaży

  Autor: (ew)

  2006-11-24, Aktualizacja: 2006-11-24 11:44 źródło: Express Ilustrowany

  Wstrzymano sprzedaż mleka zastępczego Bebilon pepti 2 z serii 202531 z datą ważności do 15 sierpnia 2008 r. Taką decyzję, którą podjął Główny Inspektor Farmaceutyczny, otrzymały wczoraj łódzkie apteki.

  Wstrzymano sprzedaż mleka zastępczego Bebilon pepti 2 z serii 202531 z datą ważności do 15 sierpnia 2008 r.

  Taką decyzję, którą podjął Główny Inspektor Farmaceutyczny, otrzymały wczoraj łódzkie apteki. Przyczyną było zatrucie jednego z dzieci, u którego wystąpiła biegunka. Ten preparat, zastępujący mleko, otrzymują maluchy powyżej 5 miesiąca życia, które są uczulone na białko.

  - Zostaliśmy już zawiadomieni o wstrzymaniu sprzedaży Bebilonu pepti 2 - mówi mgr farmacji Elżbieta Piotrowska-Rutkowska z apteki przy ul. Zielonej. - Taką informację przekazała nam hurtownia, w której zaopatrujemy się w leki. Zdjęliśmy preparat z półek. Do momentu wyjaśnienia sytuacji nie będzie w obrocie. Dotyczy to tylko zastrzeżonej partii.

  Bebilon pepti 2 został odstawiony w tym tygodniu w szpitalu im. M. Konopnickiej. Przyczyną - jak twierdzi jedna z pracownic szpitala - była wysypka i swędzenie u dzieci, które otrzymywały to mleko zastępcze.

  Preparat został skierowany do badań, które mają wyjaśnić, czy to on wywoływał niepokojące objawy u dzieci.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.